“Blue Badges” замість “Інвалід в автомобілі”

Читаю про ідею збільшення штрафів за парковку на місцях для інвалідів. Це теоретично правильно, але практично нічого не змінить, хіба ще більше завантажить і так перевантажену Патрульну поліцію. Треба діяти комплексно, замінити всю систему з радянської “Інвалід в автомобілі” на сучасну “Blue Badges”.

Скажімо, ви після операції і вам важко ходити. Або у вас була травма ноги, від якої ви відновлюєтесь цілий рік і ходите на милицях. Обидва стани не перешкоджають вам безпечно керувати автомобілем. В таких випадках вам, на підставі документів від медиків, Головний Сервісний центр МВС України на 1, 3, 6 або 12 місяців видасть спеціальну картку (“синій знак”), яка дає право на парковку на місцях для інвалідів. І вам не треба оформляти якусь групу інвалідності для цього – просто документи від лікаря. Картка закінчила термін дії, ви втачаєте цей привілей, або, якщо стан досі цього вимагає, йдете знов до лікаря. Якщо побудувати таку систему за міжнародними стандартами, то ви зможете зі своїм тимчасовим або постійним синім знаком полетіти в Мілан чи Торонто і паркувати там вашу прокатну машину на пільгових місцях. Або поїхати за кермом в Польщу по безвізу, і паркуватись на синіх місцях біля самого входу до “Галерії Жешовської”. 😉

На фото: зразки “синіх знаків” в UK та Каліфорнії

В одній публікації ГО Vision Zero for Ukraine ми писали про це, але не знаю, до кого і як це донести. Це не стосується безпеки руху, тому ми не готові штовхати цю тему. Це тема прав людини, доступності, інклюзивності, соціальної справедливості, рівних можливостей. Можливо, знайдеться якась ГО або хтось в парламенті чи уряді, хто займається цими темами і візьметься за Blue Badges. Особливо в контексті інших реформ (медичної та сервіс-центрів) та з огляду на кількість поранених, які вертаються зі сходу. Непогано було б взагалі, щоб цю тему взявся розробляти і лідирувати віце-прем’єр з гуманітарних питань, якщо у нас такий взагалі існує. (Бо тема виходить за межі одного відомства і потребує координації та лідерства). Хтось знає про таку посадову особу? Як до неї це донести? Це політично вигідна тема, буде багато сусільної підтримки і ефірів на телебаченні. Дякую за сприяння!

P.S. Пригадую, як у 2009 році мені робили невелику хірургічну операцію, і реально перший місяць я був partially disabled, шов заживав довго і проблемно. Ходити було важко. Мені би такий знак не завадив. Пам’ятаю, як Vadym Denysenko десь півроку ходив на милицях після ДТП. Думаю, з кожним з нас ставалась або може статись така ситуація, тому це насправді стосується не лише “інвалідів 1-2 групи”, а кожного з нас, хто є тимчасово здоровим.

І ще такий нюанс: якщо ця система знаків зміниться, тоді й спеціальні паркувальні місця справді будуть використовуватись за призначенням. Бо зараз. коли машин зі знаком інваліда майже немає, це свого роду морально виправдовує тих здорових і байдужих людей, хто на них паркується — бо ж “там ніхто і так не стає”.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s